Aktualności Aktualności

Powitanie Lata u Ossolińskich

W niedzielę 4 czerwca przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbył się festyn „Powitanie Lata u Ossolińskich”.

Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku podczas wydarzenia reprezentował Zestępca Dyrektora ds. gospodarki leśnej, Pan Zenon Angielczyk.

W otoczeniu  drugiego pod względem świetności Pałacu Ossolińskich/Potockich Nadleśnictwo Rudka przygotowało wyjątkowe stoisko „Dobre z Lasu”, na którym można było skosztować potraw przygotowanych z produktów pochodzenia leśnego.
Na odwiedzających czekał przepyszny gulasz z jelenia, bigos z dziczyzną, różnego rodzaju wędliny z dziczyzny, miody, oraz desery. Jednym z celów wydarzenia było promowanie naturalnej, ekologicznej i zdrowej żywności pochodzącej z polskich lasów. Zrealizowano to dzięki wprowadzeniu na rynek polski marki „Dobre z Lasu” dającej gwarancję, że żywność, którą mamy w dłoni, jest zdrowa i smaczna.

Marka „Dobre z Lasu” korzysta z produktów pochodzących jedynie z lokalnych źródeł, wspierając przy tym niszowy rynek przetwórstwa leśnych produktów niedrzewnych przy zachowaniu wysokich standardów jakości. To również symbol gospodarowania zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych oraz oparty na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.

Nadleśnictwo przygotowało także namiot edukacyjny, gdzie można było uzyskać fachowe porady na temat lasów prywatnych. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, można było sprawdzić znajomość gatunków drzew w konkursie „Leśne ryby” oraz znajomość grzybów jadalnych i trujących.

Dopisała zarówno pogoda jak i uczestnicy, którzy licznie przybyli na tegoroczną imprezę. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały konkursy, gry i zabawy. Na scenie odbywały się występy artystyczne. Nie zabrakło także atrakcji kulinarnych w ramach konkursu o „Złoty półmisek” Kół Gospodyń Wiejskich z regionu.
Na odwiedzających czekały piknikowe przekąski i regionalne jadło. Liczne stoiska wyrobów regionalnych oraz instytucji działających w regionie przyciągnęły rzeszę zwiedzających.