Aktualności Aktualności

Puchar Polski Nordic Walking Hajnówka 2023

Zapraszamy wszystkich miłośników „chodzenia z kijkami” do udziału w zawodach, które odbędą w dniu 9 września 2023 r. w Hajnówce!

Duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i ta piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w Puszczy Białowieskiej – obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Start już o godz. 10.00 na stacji kolejki wąskotorowej na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. 
Zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz 21 km (półmaraton), łącznie w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy - bez względu na wiek, płeć czy kondycję zdrowotną. Sama trasa przebiega po miękkiej nawierzchni przez malowniczą Puszczę Białowieską.
A w miasteczku zawodów czeka na Was sporo atrakcji: strefa relaksu z degustacją produktów lokalnych, kiermasz regionalnych pyszności (bo Puszcza Białowieska to nie tylko piękna przyroda i kultura – to także zagłębie smacznej i oryginalnej kuchni!), strefa edukacyjna o przyrodzie Puszczy Białowieskiej.
A po sportowych zmaganiach zapraszamy na przejażdżkę kolejką wąskotorową i zabawę przy ognisku z DJ!
 
Zabierz ze sobą dobry humor i dołącz do Nas! Serdecznie zapraszamy!
 
Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą dokonać zapisów oraz opłaty startowej na stronie internetowej lub bezpośrednio przed zawodami w godz. 8.00 – 9.30.
Opłaty za uczestnictwo do 24 sierpnia:
- mieszkańcy 27,50 zł
- osoby poniżej 18 roku życia- za darmo
- opłata standardowa 55 zł
 
Opłaty od 24 sierpnia do 6 września:
- mieszkańcy 32,50zł
- osoby poniżej 18 r.ż za darmo
- opłata standardowa 65 zł.