Aktualności Aktualności

RZEŹBA NA GRANICY

Mając na względzie liczne grupy służb mundurowych, które w ostatnich miesiącach pełnią służbę na granicy Rzeczypospolitej i spędzają więcej czasu poza swoim miejscem zamieszkania, Nadleśnictwo Płaska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt.: „RZEŹBA NA GRANICY”. Patronat honorowy nad konkursem objął Andrzej Nowak - Dyrektor RDLP w Białymstoku.

Kontynuując współpracę ze służbami mundurowymi Nadleśnictwo Płaska organizuje specjalnie dla nich konkurs poświęcony pracy twórczej z drewnem. W czasie spotkań terenowych dało się zauważyć, że wielu mundurowych przejawia różnorodne talenty związane ze sprawnością fizyczną i manualną. Długie wyjazdy w celach służbowych związane z ostatnimi wydarzeniami na granicy, wielogodzinne obcowanie z przyrodą Puszczy Augustowskiej i okolicznych lasów, a także późniejszy odpoczynek w warunkach polowych, sprzyjają oryginalnemu spojrzeniu na rzeczywistość i odkrywaniu kolejnych talentów i umiejętności. Również wielogodzinny kontakt z drewnem, jako nieocenionym źródłem ciepła, światła i bezpieczeństwa, zmienił podejście wielu osób.

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pasjom i możliwościom, Nadleśnictwo Płaska zorganizowało konkurs na rzeźbę z drewna. Bądź z elementami drewnianymi. Celem konkursu jest zrobienie oryginalnej pamiątki lub prezentu dla siebie lub bliskich w chwilach wolnych od służby. Szerokie ramy konkursu pozwalają na wykazanie się kreatywnością i dowolną techniką wykonania rzeźby.

Zachęcamy służby mundurowe do udziału w konkursie. Wykonane prace można dostarczać do biura Nadleśnictwa Płaska lub w inne uzgodnione miejsce, np. biuro najbliższego nadleśnictwa i powiadomienie organizatora. Za najciekawsze prace zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Zorganizowane grupy, poza nagrodami rzeczowymi, będą mogły dodatkowo wziąć udział w wycieczce po Puszczy Augustowskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy miłej zabawy!

- leśnicy.