Aktualności Aktualności

1000 drzew na minutę w Nadleśnictwie Nurzec

W dniu 26 kwietnia 2018r. Nadleśnictwo Nurzec wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, a potem na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę. Jeśli doliczymy do tego dosadzane biocenotyczne drzewa i krzewy, to zamkniemy się w tysiącu.

W dniu 26 kwietnia 2018r. wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Policji, kół łowieckich, stowarzyszeń działających na terenie powiatu siemiatyckiego oraz przedstawicielami Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Nurzec miało okazję posadzić las na terenie Leśnictwa Mętna w oddz. 238b.

Oprócz sadzenia lasu zaprezentowano uczestnikom film dotyczący skutków huraganu, który miał miejsce w Nadleśnictwie Nurzec w ubiegłym roku. Podczas prezentacji przedstawiono problemy, z którymi w tak ekstremalnych sytuacjach borykają się leśnicy z nadleśnictwa, ale także w innych częściach kraju. Ponadto w terenie zaprezentowano zasady pomiaru drewna, które często są niezrozumiałe. Każdy z uczestników mógł sam spróbować pomierzyć stos czy dłużycę, co na pewno pozwoliło lepiej zrozumieć różnicę pomiędzy 1m3 a 1m3p.

Mamy nadzieję, że posadzone drzewka wyrosną na wysokie, zdrowe i silne dęby!