Aktualności Aktualności

Sukces rudzkich leśników

Hitem tegorocznych targów ogrodniczych została choina kanadyjska (Tsuga canadensis L.) ze szkółki leśnej Nadleśnictwa Rudka.

Podczas dwudniowych targów, odbywających się w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w dniach 13-14 kwietnia br., dopisała zarówno pogoda jak i odwiedzający. Ponad dwustu wystawców oferowało wszystko to, co na wiosnę potrzebne jest w sadzie czy w ogrodzie. Począwszy od sadzonek drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, setki odmian roślin, nawozy, a skończywszy ma meblach i małej architekturze ogrodowej, narzędziach i maszynach ogrodowych. Sprzedawcy mieli pełne ręce roboty, zwiedzający nie tylko oglądali, ale robili duże zakupy. Nie zabrakło również stoisk z miodami jadalnymi, pitnymi oraz wszelkiego rodzaju pożytkami pszczelimi. W tym roku na stoiskach królowały byliny i cebule kwiatowe, kwiaty doniczkowe, sadzonki warzyw, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej.

Nadleśnictwo Rudka oferowało swoje sadzonki oraz służyło profesjonalnym doradztwem dla właścicieli lasów prywatnych. Tegoroczna oferta promocyjna na sprzedaż sadzonek przyciągnęła tłumy zainteresowanych. Różnorodność oferowanych gatunków, zarówno ozdobnych jak i zalesieniowych,  a także atrakcyjne ceny sprawiły, że  Komisja Konkursowa PODR w Szepietowie nie miała żadnych wątpliwości w przyznaniu nagrody. Hitem tegorocznej edycji targów została choina kanadyjska (Tsuga canadensis L.) ze szkółki leśnej Koryciny. Jest to gatunek drzewa iglastego z rodziny sosnowatych, pochodzący z Ameryki Północnej. W Polsce gatunek uprawiany jako roślina ozdobna, która świetnie nadaje się do ogrodów zacienionych i wilgotnych. Oprócz bogatej ofert szkółkarskiej odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i turystyczną Nadleśnictwa oraz uzyskać informację nt. gospodarki leśnej.