Aktualności Aktualności

Uroczystości 15 sierpnia

15.08.2022 r. obchodziliśmy święto Wojska Polskiego, 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej zwyczajowo nazywaną Cudem nad Wisłą oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Leśnicy z Nadleśnictwa Hajnówka mieli zaszczyt reprezentować Lasy Państwowe na uroczystościach w Białowieży oraz Hajnówce.

W Białowieży odbyła się uroczysta msza, a następnie złożenie wieńców przez reprezentantów służb mundurowych i innych instytucji przy pomniku żołnierzy Wojska Polskiego poległych w obronie ojczyzny w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 roku. W uroczystościach uczestniczył również Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Pan Andrzej Józef Nowak.

W Hajnówce obchody święta 15 sierpnia rozpoczęły się przemarszem ulicą Józefa Piłsudskiego, który prowadziła orkiestra dęta i mszą polową przy cmentarzu na Międzytorach, przy MOGIlE ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO Z 1920 R. W uroczystości udział wzięli samorządowcy, służby mundurowe i mieszkańcy Hajnówki. Uczestnicy mszy przynieśli wiązanki z kwiatów i ziół do tradycyjnego poświęcenia z okazji Matki Boskiej Zielnej. Pod krzyżem, w hołdzie poległym, złożono wieńce i kwiaty.

Uroczystości zakończyły się I Piknikiem Służb Mundurowych w Parku Miejskim w Hajnówce.

Wszystkim wojskowym oraz służbom mundurowym życzymy pomyślności i satysfakcji z wykonywanych zadań. Cenimy Waszą codzienną służbę oraz współpracę z Lasami Państwowymi.