Aktualności Aktualności

Wspólne sadzenie lasu

27 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Głęboki Bród odbyło się wspólne sadzenie lasu przez leśników, przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, zakładów usług leśnych oraz zaproszonych gości.

Odnawianie powierzchni leśnej odbyło się na terenie Leśnictwa Ostęp w ramach akcji promocyjno – edukacyjnej „1000 na minutę”. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, a następnie uczestnicy akcji przejechali na powierzchnię, gdzie otrzymali instruktaż dotyczący sadzenia i ochoczo przystąpili do pracy. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. W krótkim czasie powierzchnia przeznaczona do odnowienia zazieleniła się świeżo posadzonymi drzewkami. Od tej pory każdy uczestnik spotkania może powiedzieć że ma „swój kawałek lasu”. Sadzenie zakończono posiłkiem w obiekcie edukacyjnym „Zielona Klasa”.

Nazwa akcji „1000 drzew na minutę” wynika z prostego przeliczenia liczby 500 mln drzew sadzonych rocznie przez Lasy Państwowe na liczbę minut mieszczących się w ciągu całego roku. Celem Akcji jest uświadomienie szerszej społeczności, że nikt w Polsce nie sadzi więcej drzew, niż Lasy Państwowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego sadzenia za aktywny udział we wspólnym przedsięwzięciu.

Do zobaczenia za rok!