Aktualności Aktualności

XV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Czarna Białostocka zapraszają na "XV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej", które odbędą się w dniach 10-11 września br. nad zalewem "Czapielówka" w Czarnej Białostockiej.

    W sobotę 10 września myśliwi sprawdzą swoje umiejętności na strzelnicy w Karakulach. O godzinie 15 odbędzie się X Międzynarodowe Seminarium Naukowe z tematem przewodnim "Historia i współczesność edukacji przyrodniczej"

   Natomiast w niedzielę 11 września obchody rozpoczną się o godzinie 11.30 uroczystą Mszą Św. Huberta w kościele pw. Św.Rodziny w Czarnej Białostockiej. Nad zalewem Czapielówka o godzinie 11.45 wystartuje 4 Bieg Hubertusa na dystansie rodzinnym 1800 metrów a następnie bieg główny 10,5 km.

Na scenie umiejscowionej na pomoście od godziny 13 grać będzie zespół "I o co chodzi", a pół godziny później nastąpi oficjalne rozpoczęcie. Będzie można posłuchać muzyki, w tym także myśliwskiej a swoje umiejętności zaprezentują sokolnicy.

Rozegrany zostanie również kulinarny konkurs "Huberowskie Jadło" w kategoriach: potrawa z ziemniaka, "leśne raryrasy", bigos oraz "słodkie leśne rarytasy".

Miłośnicy roślin będą mogli zakupić krzewy i drzewka z leśnej szkółki Nadleśnictwa Łomża. Najmłodsi jak również dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach przygotowanych przez leśników z Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Knyszyńska i Nadleśnictwo Waliły.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!