Aktualności Aktualności

XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników

Tysiące leśników przybyło 16 września br. do Częstochowy na Jasną Górę, żeby wziąć udział w XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Leśników.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa Jana Pawła II "Zagrożeniem dla pokoju na świecie jest nie tylko wyścig zbrojeń, ale także brak należytego szacunku dla przyrody" (Jan Paweł II, Orędzie na Światowy Dzień Pokoju, 1990 r.).

Pracownicy leśnictwa, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego, gospodarki wodnej, parków narodowych, ochrony środowiska, wyższych i średnich szkół leśnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju pielgrzymowali do Częstochowy, by podziękować Matce Boże za otrzymane łaski oraz zawierzyć Jej przyszłość polskich lasów.

W pielgrzymce wzięła udział także liczna grupa leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państowych w Białymstoku z Dyrektorem Panem Andrzejem Józefem Nowakiem.

Mszy Św. przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Tadeusz Lityński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa. Homilię wygłosił Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński.

Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny charakter, ponieważ zbiega się z początkiem jubileuszu stulecia Lasów Państwowych.

Po Mszy św. na Jasnej Górze odbyła się uroczystość złożenia wieńców pod pomnikiem ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, po której się uczestnicy udali się na Krajową Naradę Leśników.