Wydawca treści Wydawca treści

Bezpieczne ferie

Na co uważać, aby zimowy wypoczynek był bezpieczny, a po feriach wszyscy cało i zdrowo wrócili do szkół? – tego ze wsparciem ze strony leśników, uczą podlascy policjanci.

W Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku, powstała broszura profilaktyczna pn. „Zimowy Klub Dobromisia".

To skierowane do dzieci i młodzieży wydawnictwo w ciekawy sposób, z pomocą zawartych w nim łamigłówek, krzyżówek i zagadek, przybliża zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku. Dowiemy się tu, gdzie i na co uważać, aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z panującymi podczas ferii warunkami atmosferycznymi, czy jak bezpiecznie korzystać z Internetu, gdy pogoda nie dopisuje.

Broszura jest elementem organizowanej przez policjantów i leśników akcji „Bezpieczne ferie, bezpieczne wakacje 2015", w ramach której podlascy funkcjonariusze policji odwiedzają placówki oświatowe, bezpośrednio zapoznając uczniów z zasadami bezpieczeństwa, również podczas wypoczynku w lasach. Leśnicy włączają się w akcję, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas spotkań edukacyjnych oraz poprzez promowanie broszury "Zimowy Klub Dobromisia" w Internecie.

Zachęcamy do pobrania pliku i korzystania z tego niewielkiego, lecz bardzo pożytecznego wydawnictwa.