Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

„Leśne Ludki” wracają po wakacjach

W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji projektu "Leśne Ludki" prowadzonego przez Nadleśnictwo Supraśl wraz z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Projekt opracowany został w oparciu o koncepcję tzw. przedszkola leśnego, zakładającej jak najczęstszy i najdłuższy pobyt dzieci pod „gołym niebem". Supraskie przedszkolaki w ciągu minionego roku szkolnego przywożone były 1-2 razy w miesiącu na kilkugodzinne zajęcia do Kopnej Góry. Tam, pod opieką leśników wędrowały po lesie poznając jego tajniki. Każde odkryte ptasie gniazdo, pajęczyna, żaba skacząca po ścieżce czy kretowisko zyskiwało rangę fascynującej przygody. Nie brakowało też zwykłej zabawy oraz specjalnie przygotowanych przez opiekunki grup, zajęć związanych z leśnym „tematem przewodnim" wyjazdu.

Zakończenie tegorocznego cyklu projektu „Leśne Ludki" to tylko wakacyjna przerwa, bowiem Nadleśniczy Nadleśnictwa Supraśl, Bartosz Bazela zadeklarował chęć kontynuowania projektu oraz jego wsparcie w nowym roku szkolnym. Podczas spotkania pożegnalnego, jakie miało miejsce na polanie w Kopnej Górze, wszystkim „Leśnym Ludkom" wręczone zostały dyplomy Przyjaciela Lasu oraz pamiątkowe medale. Po zakończeniu oficjalnej części dzieci ruszyły do zabawy, w czym nie przeszkodziła im deszczowa pogoda.

fot. arch. Nadleśnictwa Supraśl

Widać, że wcześniejsze hartowanie przez pobyt w lesie zadziałało! Leśnym Ludkom ani deszcz, ani błoto nie są straszne.