Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Choinka od leśników dla najmłodszych pacjentów

Uśmiechy, kolorowe palce oraz radość z ubierania choinki. Na oddziale dziecięcym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach stanęło już naturalne drzewko świąteczne z Nadleśnictwa Głęboki Bród.

19 grudnia leśnicy przywieźli ze sobą do szpitala naturalną choinkę, zapach żywicy i dary lasu, z których najmłodsi wraz z rodzicami oraz personelem medycznym mogli wykonać piękne ozdoby świąteczne. Nie zabrakło malowanych szyszek, kolorowych brzozowych bombek i świątecznej atmosfery. Radość wypełniła nie tylko oddział dziecięcy. Wraz z leśnikami do szpitala przyjechała duża maskotka promująca projekt ochrony głuszca, która odwiedziła prawie wszystkich pacjentów przebywających w szpitalu. Dużą atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.

Świąteczne spotkanie z leśnikami i choinką miało wymiar edukacyjny. Zainteresowani rozmawiali o gatunkach drzew, zimowych pracach prowadzonych w lasach oraz o zawodzie leśnika.

Bożonarodzeniowe drzewko stoi w holu budynku i przypomina o miłych warsztatach edukacyjnych. To trzecie takie spotkanie z leśnikami i choinką na oddziale dziecięcym w szpitalu w Sejnach i z pewnością nie ostatnie.