Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Inauguracja „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”

Nadleśnictwo Rudka włączyło się akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”.

Projekt akcji został przygotowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i realizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem. 13 grudnia br. w siedzibie KPP w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczysta inauguracja „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”, podczas której zostały podpisane listy intencyjne.

Do akcji zostali zaproszeni: Urząd Gminy w Wysokiem Mazowieckiem, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Nadleśnictwo Rudka, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Wysokiem Mazowieckiem, Miejska Pływalnia "WODNIK", Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wysokiem Mazowieckiem, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, Narwiański Park Narodowy oraz Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

Celem projektu jest przede wszystkim edukacja najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa obejmującego różne obszary życia codziennego. W akcji udział bierze 32 uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Projekt trwa od listopada 2019 roku do końca czerwca 2020 roku. W tym czasie uczniowie wezmą udział w 8 zajęciach profilaktycznych, podczas których poznają zasady zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań w domu, w lesie, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz w sieci. Poznają także pracę między innymi strażaka, leśnika czy kustosza muzeum. Po zakończeniu każdej lekcji uczestnicy otrzymają wpis do indeksu. Na zakończenie szkoły zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.