Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Dzieci odkrywały tajemnice przyrody

Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród po raz kolejny zabrali osoby niepełnosprawne do lasu.

Tym razem uczestnikami zajęć edukacyjnych była grupa z warsztatów terapii zajęciowej w Sejnach. Leśnicy zabrali swoich gości na spacer leśnymi ścieżkami. Podczas wędrówki snuły się leśne opowieści… Uczestnicy odkrywali tajemnice przyrody, posadzili swoje drzewa oraz obejrzeli najdorodniejszą sosnę w Puszczy Augustowskiej, zwaną „Piękną Sosną”.

Piękna Sosna – pomnik przyrody rosnący w Nadleśnictwie Głęboki Bród w leśnictwie Chylinki. Bardzo okazała sosna pospolita w wieku ok. 230 lat, o wysokości 38,5 m i obwodzie 330 cm.

Podsumowanie zajęć odbyło się w Zielonej Klasie. To właśnie tu uczestnicy zapoznali się z działaniem samochodu patrolowo – gaśniczego nadleśnictwa, który przeznaczony jest do patrolowania, lokalizowania i gaszenia pożarów. Leśnicy przypomnieli grupie zasady postępowania w przypadku zauważenia pożaru. Niektórzy uczestnicy do domu wrócili nie tylko z niezapomnianymi wrażeniami, ale również z szyszkami sosnowymi, świerkowymi czy modrzewiowymi, z których już wkrótce wykonają naturalne dekoracje.