Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Nadleśnictwo Browsk z wizytą w Centrum Zdrowia Dziecka

Uśmiechami  powitali  mali pacjenci  Centrum Zdrowia Dziecka  pracowników Nadleśnictwa Browsk. Wizyta odbyła się w dn. 17.01. br. 

Na początku odwiedziliśmy Oddział Dzienny Chemioterapii, po którym oprowadziła nas Pielęgniarka Oddziałowa – Pani Maria Narojczyk. Na oddziale poznaliśmy kilkoro młodych pacjentów i przekazaliśmy im książki, maskotki i inne drobne upominki. Jednak najwięcej uśmiechu wywołał Pan Puszczyk, który zapoznawał się z najmłodszymi i chętnie opowiadał o życiu zwierząt w Puszczy. Następnie udaliśmy się na Oddział Kardiochirurgii. Po odwiedzeniu łóżek z najmłodszymi pacjentami, przyszedł czas na wspólne spotkanie w świetlicy. Została przeczytana leśna „bajka o jelonku i sarence" oraz opowiadanie o Żubrze Pompiku. Zarówno najmłodsi, jak i ich Rodzice słuchali z zainteresowaniem historii o leśnych zwierzętach. Opowiedzieliśmy także czym zajmują się leśnicy i jak ich rozpoznać w lesie.

Podczas spotkania, Nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk Pan Robert Miszczak oraz Pani rzecznik prasowa Centrum Zdrowia Dziecka rozmawiali na temat zawarcia porozumienia o długoterminowej współpracy. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie jest dobrym początkiem dalszego współdziałania.

Pacjentom życzymy dużo zdrowia i liczymy na rychłe spotkanie w ostępach Puszczy, a Pan Puszczyk ma nadzieję osobiście pokazać żubry!

Personelowi Centrum Zdrowia Dziecka dziękujemy za możliwość przyjazdu i spędzenia czasu z podopiecznymi.