Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Nadleśnictwo Rudka na pikniku z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca br., przed Spodkami Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, odbył się piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku reprezentowało Nadleśnictwo Rudka.

Impreza obyła się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Tego dnia dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. W imprezie uczestniczyły całe rodziny, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wokół białostockich spodków było głośno i wesoło. Głównym punktem pikniku była scena, na której występowali kolejno: tancerze z Fabryki Tańca, Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, iluzjonista Łukasz Grant oraz tegoroczni stypendyści Marszałka Województwa Podlaskiego. Pomiędzy poszczególnymi występami odbywały się kreatywne gry i konkursy, do których chętnych nie brakowało. Dużym zainteresowaniem cieszył się „park dmuchańców” oraz stoisko z lodami, watą cukrową i popcornem.

Oprócz stoiska Nadleśnictwa Rudka, w imprezie uczestniczyły takie instytucje jak: Podlaski Instytut Kultury, Książnica Podlaska, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka przeżywało prawdziwe oblężenie. Konkursy przygotowane przez rudzkich leśników cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Najmłodsi mogli wziąć udział w rozpoznawaniu leśnych mieszkańców dziupli, poukładać leśne puzzle oraz trafić piłeczką do nory borsuka. Natomiast dorośli mogli zapoznać się z ofertą szkółkarską, turystyczną i edukacyjną oraz uzyskać informację nt. gospodarki leśnej.