Wydarzenia i konkursy edukacyjne Wydarzenia i konkursy edukacyjne

Zimowe ferie w lesie

„Ptasia stołówka”, „Mały Tropiciel”, „Biwak zimowy” – to jedne z wielu tematów spotkań, jakie proponują na ferie leśnicy. Do tego, tegoroczna zima z zaspami białego śniegu sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, wiec propozycji jest sporo.

Nadleśnictwo Rudka wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach i Niepublicznym Przedszkolem w Szepietowie będą brać udział w zimowej akcji dokarmiania zwierząt. A w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka" Nadleśnictwa Rudka zaplanowano z udziałem przedszkolaków, pogadanki i konkursy na temat przystosowaniach zwierząt i roślin do zimy – więcej: www.rudka.bialystok.lasy.gov.pl

Na wyprawę terenową z nauką rozpoznawania tropów  zwierząt lub rozpoznawania sikorek i innych ptaków zapraszamy do Ośrodka Leśnego do Nadleśnictwa Pisz, więcej: www.pisz.bialystok.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Waliły wspólnie ze Stowarzyszeniem „Anawoj" i wolontariuszami z Hiszpanii, Białorusi i Rumunii przygotowało  wycieczkę prezentującą  piękno Puszczy Knyszyńskiej  pn. „Do lasu z leśnikiem". „Zimowy Piknik" z zabawami w lesie czeka zainteresowanych współpracą edukacyjną z Nadleśnictwem Knyszyn.  Nadleśnictwo Żednia, uczestnikom turnusów ferii organizowanych wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Białymstoku przygotowało  wyprawy terenowe do Puszczy  i projekcje filmów  o tematyce przyrodniczej.

Jeśli jesteście zainteresowani poznaniem pracy Wyłuszczarni Nasion i pracą leśników to zapraszamy do Nadleśnictwa Czarna Białostocka. To tutaj, we współpracy z Stowarzyszeniem Sekcja Wschód, już 28.01.br odbędą się lekcje survivalu i  zasad fotografii przyrodniczej.

„Bezpieczne ferie" to  akcja profilaktyczna którą przygotowuje dla uczestników ferii Komenda Miejska Policji w Łomży i Nadleśnictwo Łomża.

Pasjonatów historii zapraszamy do Nadleśnictwa Augustów . W pobliżu Centrum Edukacji Leśnej w Studzienicznej zorganizowano wystawę przedstawiającą  czasy  I  Wojny Światowej na terenie Puszczy Augustowskiej. 

Na ferie zaprasza Puszcza Białowieska. Głównym punktem programu przygotowanego przez Nadleśnictwo Hajnówka będą gawędy Leśniczego o życiu lasu i jego mieszkańców zimą, zakończone zabawą przy ognisku, więcej na www.hajnowka.bialystok.lasy.gov.pl Białowieski Ośrodek Kultury i Nadleśnictwo Białowieża  w ramach współpracy proponują przedszkolakom i uczniom  spotkania leśne pod hasłem „Mieszkańcy Białego Lasu".

Zimowisko w lesie to gwarancja  czasu spędzonego aktywnie,  na świeżym powietrzu i … na pewno  z dala od komputera. Zainteresowanych współpracą w organizacji  zimowych spotkań z leśnikiem i w lesie prosimy o bezpośredni  kontakt z nadleśnictwami.