Wydarzenia i publikacje Wydarzenia i publikacje

Aktywne wakacje z leśnikami

Nadleśnictwo Suwałki w tym roku po raz kolejny włączyło się w przygotowanie i przeprowadzenie wakacyjnego wypoczynku.

26 lipca 2017 r.  na trasie Zielonego Punktu Kontrolnego „Las Suwalski"  oraz  na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego odbyły się zajęcia edukacyjno – sportowe.

Zajęcia przeprowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Suwałki były jedną z propozycji aktywnego spędzenia wakacji, które organizuje dla dzieci i młodzieży Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Spotkanie z leśnikami rozpoczęło się zaprezentowaniem Gospodarstwa Szkółkarskiego oraz ogólnego procesu produkcji sadzonek. Następnie przeprowadzono zajęcia z czytania mapy, posługiwania się kompasem i orientacji w terenie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i wyruszyli w teren, w celu pokonania trasy krótkiej do biegu na orientację ZPK „Las Suwalski".

Zajęcia były okazją do pogłębienia wiedzy uczestników na temat nowoczesnej szkółki kontenerowej i pracy wykonywanej przez leśników. Dodatkowo promowano wszystkie obiekty do biegów na orientację znajdujące się na terenie nadleśnictwa: „Rutka", „Szwajcaria" oraz „Las Suwalski", z którym można korzystać w okresie całego roku.