Wydarzenia i publikacje Wydarzenia i publikacje

Pierwsze zajęcia z programu „Poznaj swój las” w Nadleśnictwie Knyszyn

Regionalny Projekt „Poznaj swój las” jest nowatorskim pomysłem połączenia rekreacji na świeżym powietrzu oraz edukacji leśnej

Projekt jest realizowany w 11 nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku: Bielsk, Nurzec, Białowieża, Waliły, Rajgród, Knyszyn, Łomża, Nowogród, Augustów, Szczebra, Suwałki.

14 czerwca Nadleśnictwo Knyszyn zorganizowało pierwsze zajęcia w ramach Projektu. Uczestniczące w nich dzieci i ich opiekunowie zapoznawali się z zasadami orientacji w terenie, biegów na orientację, szkolili się w umiejętnościach czytania mapy i posługiwania się kompasem. W ramach zajęć przeprowadzono zawody z orienteeringu, w których każda drużyna miała za zadanie odnaleźć w terenie wyznaczone na mapie punkty i potwierdzić  swoją obecność za pomocą specjalnego kasownika.  Na pamiątkę pierwszego ukończonego biegu w ramach projektu „Poznaj Swój Las" każdy z uczestników zajęć dostał drobny upominek.

Z projektu „Poznaj Swój Las" może korzystać każdy.  Jest to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w lesie z rodziną lub przyjaciółmi.  W Nadleśnictwie Knyszyn powierzchnia przeznaczona do realizacji Projektu została umiejscowiona w Leśnictwie Krzemianka, w sąsiedztwie rezerwatu Karczmisko  i  nieopodal  edukacyjnej ścieżki o orliku krzykliwym. Zapraszamy!

Niebawem Projekt rozszerzy się o leśny pakiet edukacyjny dla dzieci i ich opiekunów oraz o aplikację mobilną.

Więcej o projekcie: http://www.bialystok.lasy.gov.pl/poznaj-swoj-las