Wydarzenia Wydarzenia

NOC SÓW W NADLEŚNICTWIE BROWSK

Zapraszamy na Noc Sów do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach w dniu 21 marca 2020 r. (sobota). Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!

To ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane jest już po raz dziewiąty przez Ptaki Polskie. Po raz trzeci Noc Sów współorganizowana jest przez Nadleśnictwo Browsk.

Jeśli chcesz poznać świat sów – nasze krajowe gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony oraz badań, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Oprócz części kameralnej, która odbędzie się w sali Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach, udamy się także w teren. Ruszymy wspólnie na nasłuchiwanie sów, podczas pory roku, kiedy większość z tych ptaków jest bardzo aktywna. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, a które usłyszeć? Tego dowiecie się już 21 marca w Gruszkach! Po obserwacjach ornitologicznych zapraszamy na wspólne ognisko.

 

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA

  • 17:00  część kameralna – przedstawienie naszych krajowych gatunków sów, metod ich ochrony itp
  • 18:00  wspólne oglądanie filmu o sowach
  • 18:30  sowie konkursy
  • 19:00  wyjście w teren na nasłuchiwanie i obserwację sów
  • 20:00  wspólne ognisko (prowiant prosimy przynieść we własnym zakresie)

Uczestnikiem Nocy Sów może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej.

Zgłoszenia można przesyłać bezpośrednio na adres: julia.melchior@bialystok.lasy.gov.pl

Wydarzenie jest nieodpłatne.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Nocy Sów 2020 (w załączniku poniżej). Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów, na udział w wydarzeniu (zgoda dostępna w załączniku poniżej).

Gwarantujemy, że ta noc będzie niezapomniana!

 

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!