Wydarzenia Wydarzenia

XIV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

W dniach 11-12 września 2021 r. po raz kolejny spotkają się leśnicy, myśliwi i mieszkańcy regionu na XIV Spotkaniach Hubertowskich w Puszczy Knyszyńskiej.

Zapraszamy na XIV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej.

   W sobotę 11 września myśliwi sprawdzą swoje umiejętności na strzelnicy w Karakulach. O godzinie 15 odbędzie się IX Miedzynarodowe Seminarium Naukowe z tematem Przewodnim "Las i myślistwo w muzycznej twórczości Krzysztofa Kadlca".

   Natomiast w niedzielę 12 września obchody rozpoczną się o godzinie 11.30 uroczystą Mszą Św. Huberta w kościele pw.Św.Rodziny w Czarnej Białostockiej. Nad zalewem Czapielówka o godzinie 11.45 wystaruje II Bieg Hubertusa na dystansie rodzinnym 1800 metrów a następnie bieg główny 10,5 km. Na scenie umiejscowionej na pomoście od godziny 13 grać będzie zespół "I o co chodzi", a pół godziny później nastąpi oficjalne rozpoczęcie. Będzie można posłuchać muzyki myśliwskiej i bardziej populanej, wystąpią też sokolnicy.

Przeprowadzony zostanie także kulinarny konkurs "Huberowskie Jadło" w kategoriach: potrawa z ziemniaka, "leśne rarytasy", bigos oraz "słodkie leśne rarytasy". Miłośnicy roślin będą mogli zakupić krzewy i drzewka z leśnej szkółki Nadleśnictwa Łomża. Najmłodsi jak również dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach przygotowanych przez leśników z Leśnego Kompleksu Promocyjnego Puszcza Knyszyńska i Nadleśnictwo Waliły.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE