Aktualności Aktualności

Razem dla Misji

25 lipca br. na placu przy kościele pw. Św. Krzyża w Łapach odbył się festyn rodzinny pn. „Razem dla Misji”. Celem imprezy było wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu potrzebnych do pracy w dalekich krajach.

Festyn rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem J.E. biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej Janusza Ostrowskiego w intencji wszystkich kierowców, podróżujących oraz dobroczyńców MIVA Polska.

Druga część imprezy odbyła się na placu przykościelnym, w której organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wielbiciele muzyki klasycznej mogli wysłuchać koncertu pn. „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu artystów z Trójmiasta. Natomiast inni mogli wysłuchać indiańskiego zespół „Los Companieros” z Peru, który porwał widownię do tańca. Dla najmłodszych został przygotowany konkurs gry na bębnach pt. „Rytmy Afryki na bębnach”, który poprowadził Ricky Lion z Konga. Oprócz tego uczestnicy festynu mogli poznać specyfikę pracy poszczególnych służb mundurowych oraz nauczyć się, jak właściwie postępować w przypadku wypadku komunikacyjnego. Na zgłodniałych czekała grochówka wojskowa oraz smakołyki z grilla.

Stoisko Nadleśnictwa Rudka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz oferty edukacyjnej i turystycznej, można było wziąć udział w licznych konkursach. Dorośli mogli sprawdzić się w konkursie rozpoznawania gatunków drewna oraz gatunków grzybów, tych trujących i jadalnych. Natomiast najmłodsi chętnie układali leśne puzzle.