Aktualności Aktualności

Droga krzyżowa jako dar leśników szczecińskich

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przebywali w nadleśnictwach białostockiej dyrekcji w trakcie wizyty szkoleniowej. Podczas pobytu w nadleśnictwach w Puszczy Białowieskiej, szczecińscy leśnicy przekazali ręcznie wyrzeźbioną drogę krzyżową przeznaczoną dla domu modlitwy w Czerlonce.

Czternaście stacji drogi krzyżowej zostało wyrzeźbionych w drewnie lipowym. Pierwszą płaskorzeźbę stacji wyrzeźbił Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pan Andrzej Szelążek.

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie ofiarowali dla domu modlitwy w Czerlonce stacje drogi krżyżowej, by pokazać przez swoją działalność, że leśników łączy nie tylko miłość do przyrody, ale także wiara, wsparcie oraz tradycje. Zrobiliśmy to, by następne pokolenia leśników brały przykład i wspierali swoich przyjaciół leśników z całej Polski – powiedział dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Pan Andrzej Józef Nowak o darze leśników szczecińskich, powiedział: Przepiękna, nietuzinkowa. Rzadko się zdarza aż tak wielkie arcydzieło, naprawdę robi ogromne wrażenie. Drewno będzie przemawiało na pewno do każdego, kto się w tej kaplicy znajdzie, tą swoją piękną wymową.

 

Puszcza Białowieska jest najważniejszym miejscem dla leśników z całej Polski. Kaplica w Czerlonce ma być domem modlitwy i swoistym schronieniem dla leśników i ludności okolicznej Puszczy Białowieskiej, ale też dla wiernych z całej Polski.

Droga krzyżowa w Czerlonce jest drewnianym dziełem sztuki, które zostanie z nami na wiele lat.