Wydawca treści Wydawca treści

Bezpieczne ferie

Na co uważać, aby zimowy wypoczynek był bezpieczny, a po feriach wszyscy cało i zdrowo wrócili do szkół? – tego ze wsparciem ze strony leśników, uczą podlascy policjanci.

W Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku, powstała broszura profilaktyczna pn. „Zimowy Klub Dobromisia".

To skierowane do dzieci i młodzieży wydawnictwo w ciekawy sposób, z pomocą zawartych w nim łamigłówek, krzyżówek i zagadek, przybliża zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku. Dowiemy się tu, gdzie i na co uważać, aby uniknąć niebezpieczeństw związanych z panującymi podczas ferii warunkami atmosferycznymi, czy jak bezpiecznie korzystać z Internetu, gdy pogoda nie dopisuje.

Broszura jest elementem organizowanej przez policjantów i leśników akcji „Bezpieczne ferie, bezpieczne wakacje 2015", w ramach której podlascy funkcjonariusze policji odwiedzają placówki oświatowe, bezpośrednio zapoznając uczniów z zasadami bezpieczeństwa, również podczas wypoczynku w lasach. Leśnicy włączają się w akcję, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas spotkań edukacyjnych oraz poprzez promowanie broszury "Zimowy Klub Dobromisia" w Internecie.

Zachęcamy do pobrania pliku i korzystania z tego niewielkiego, lecz bardzo pożytecznego wydawnictwa. 


Edukacja w lesie

Zasady uczestnictwa w leśnych zajęciach.

Las jest naturalnym i niezastąpionym środkiem dydaktycznym. Możliwym do wykorzystania przez każdego nauczyciela o każdej porze roku. By pobyt w lesie był czasem spędzonym efektywnie i bezpiecznie, leśnicy proponują wspólną organizację zajęć edukacyjnych.   

W tym celu w dniu 5.09.2017 zarządzeniem Nr 32 Dyrektora RDLP w Białymstoku został wprowadzony regulamin uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej na terenie Nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w leśnych spotkaniach, zapraszamy do zapoznania się z treścią powyższego zarządzenia oraz załączonego do niego Regulaminu i Oświadczenia dla organizatorów spotkań edukacyjnych. 

Dokumentacja jest dostępna również  na stronach internetowych nadleśnictw z obszaru RDLP w Białymstoku.