Wydawca treści Wydawca treści

Leśne warsztaty dla nauczycieli

Szanowni Nauczyciele!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z edukacji przyrodniczo – leśnej  organizowane przez leśników. Tematyka warsztatów  dotyczy zakresu funkcjonowania ekosystemu leśnego, pracy leśnika oraz problematyki ochrony przyrody. Warsztaty opierają się na zajęciach praktycznych i terenowych.

Zapraszamy do udziału w najbliższych warsztatach:

- 09.06.2018  oraz 16.06.2018 pn. „ Naturalna rzeka, naturalny las” : Nadleśnictwo Łomża  i Muzeum Przyrody w Drozdowie

- 16.06. 2018  pn. „ Leśna mapa marzeń”:  Nadleśnictwo Rudka

Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Szczegóły udziału oraz  informacje o kolejnych warsztatach są dostępne na stronie CEN w Białymstoku http://cenv3.bialystok.edu.pl/?q=warsztaty/all

              Zapraszamy !


Edukacja

Zapraszamy do odwiedzania Leśnego Wortalu Edukacyjnego:

 „ Przywróćcie prawo pierwszeństwa takim wartościom jak – odczuwanie, przeżywanie, tworzenie i rozumienie, uspołecznianie, miłość i życie…Wpuśćcie do klasy słońce, otwórzcie dzieciom usta"

 C.Freinet – pedagog

 

W swojej działalności edukacyjnej odwołujemy  się  do słów  C.Freineta – twórcy  nurtu pedagogicznego kładącego nacisk na edukację dzieci poprzez uwrażliwianie i rozbudzanie przeżyć w bezpośrednim kontakcie z przyrodą .

Leśnicy są w tej szczęśliwej sytuacji, że do prowadzenia edukacji mogą wykorzystywać rzeczywisty obiekt – sam las.

Gdzie, kiedy i co ciekawego dzieje się z udziałem leśników  możecie się Państwo dowiedzieć w pozostałych zakładkach tematycznych. Zapraszamy!

 

Wasi przyjaciele leśnicy